• Podmienky prijatie dieťaťa

• Prijímanie detí na predprimárne vzdelávanie do Materskej školy Ružová Stupava je limitované kapacitnými možnosťami materskej školy v nádväznosti na ustanovenie § 28 ods. 9 a 10 školského zákona.

Na predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, ktoré:

• do 31.08.2024 dovŕšia piaty rok veku, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné,
        • do 31.08.2024 dovŕšia šiesty rok veku, ale nedosiahnu školskú spôsobilosť a pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania na materskej škole,
        • do 31.08.2024 dovŕšia štyri roky veku a zákonný zástupca dieťaťa uplatní právo na prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie podaním žiadosti.

Spádové oblasti pre MŠ Ružová v Stupave:

Bernolákova, Bočná, Dlhá 8 - 60 (párne čísla) a 11 - 61 (nepárne čísla), Fándlyho, Krajná, Jána Ondruša, Jilemnického, Malý Háj, Mierová, Na aleji, Robotnícka, Rovná, Ružová, Sama Chalupku, Sama Tomášika, Sládkovičova, Spojná, Stredná, Veterná, Vincenta Šikulu, Wolkerova, Zadná, Zdravotnícka, Železničná.

Stavby v k. ú. Stupava v lokalitách: Háje, Panské, Rakytná a Spálená Stavby v k. ú. Mást v lokalitách: Kŕče, Na Kliešti, Panské, Spálená, Škrlite, Vrchná cesta Stavby v k. ú. Stará Graba Stavby v k. ú. Hrubé lúky

Spádová materská škola určená VZN sa vzťahuje na deti plniace povinné predprimárne vzdelávanie a deti s právom na prijatie na predprimárne vzdelávanie.

Zákonnému zástupcovi v prípade týchto detí stačí podať len jednu žiadosť. Tá sa v prípade neprijatia v spádovej materskej škole posúva do ostatných materských škôl v zriaďovateskej posôbnosti mesta.

Ostatné podmienky prijímania

Pri záujme, ktorý prekračuje kapacitné možnosti MŠ sa prednostne prijímajú deti v tomto poradí:

• Súrodenci detí už navštevujúcich danú MŠ, ktorí dovŕšili tretí rok do 31.08.2024.
        • Zostupne – podľa dátumu.

Písomné rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie si zákonný zástupca dieťaťa prevezme osobne alebo poštou najneskôr do 30.júna 2024.

Čo by  malo dieťa zvládnuť pred nástupom

• základné hygienické návyky (vedieť sa pýtať na potrebu, vedieť sa obslúžiť pri použití WC, umývať si ruky s vyhrnutými rukávmi , nemať plienky, fľašu ani cumlík),
        • základné sebaobslužné návyky (vedieť spolupracovať pri obliekaní, prezliekaní a prezúvaní s dospelým a samostatne sa čo najviac angažovať),
        • základné stravovacie návyky (vedieť samostatne jesť lyžicou a piť z pohára),
        • základné schopnosti komunikácie s dospelou osobou,
        • mať kladnú predstavu o tom, čo ho čaká v novom prostredí.