• ROZLÚČKOVÝ DEŇ S PREDŠKOLÁKMI

     • Dnes 28.6.2022 sa konala rozlúčka s predškolákmi. Ježkovia, Zajkovia a Sovičky sa lúčili s mladšími kamarátmi a pani učiteľkami. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Pani riadiaditeľka Bc. Monika Snopková sa prihovorila predškolákom a pasovala ich za školákov. Deti dostali ako pamiatku na roky strávené v našej škôlke knižku s venovaním. Predviedli čo všetko sa v škôlke naučili. Na vystúpenie sa prišla pozrieť aj pani riaditeľka ZŠ v Stupave  Mgr. Zuzana Šimková a pani zástupkyňa ZŠ Mgr. Ľubica Klasová. Po programe nasledovalo predstavenie "Funny a kamaráti". Všetky deti si predstavenie užili. Po obede sa uskutočnilo slávnostné posedenie predškolákov. Pre deti bolo pripravené sladké prekvapenie a diskotéka.

      Našim už o chvíľu školákom želá celý kolektív MŠ veľa úspechov v škole. 

     • JARNÁ BRIGÁDA

     • V sobotu 11.6.2022 sa stretli na školskom dvore rodičia a zamestnaci našej MŠ. Ďakujeme rodičom za účasť a pomoc pri zvelaďovaní našej MŠ. 

      Vykonal sa kus práce:  nátery preliezok, nátery drevených a kovových herných zostáv, lavičiek, stolov pre deti, plota, obnova náterov pieskoviska, osadenie kvetináčov a kvetov na dopravnom ihrisku, nátery lode, palachu, skalky, vyčistenie priestorov budovy pri dopravnom ihrisku, údržba dopravných prostriedkov.

     • DEŇ RODINY

     • Vo štvrtok 2.6.2022 v našej materskej škole v poobedňajších hodinách sa konalo podujatie s názvom „ Deň rodiny.“ Cieľom podujatia bolo, aby sme aspoň na chvíľku mohli uniknúť z uponáhľaného sveta a od pracovných povinností. Spoločne sa spoznali a zabavili. 

      Podujatie „Deň rodiny“ bolo prvým veľkým podujatím za účasti rodičov po pandémii koronavírusu. Kolektív MŠ vymyslel niečo nové. Na úvod sa prihovorila pani riaditeľka k deťom aj rodičom. Nasledoval tanec detí na pieseň „Dospelý “ od Mira Jaroša. Zabávala nás stupavská kapela „ Pollák Band.“ Pre deti a rodičov boli pripravené historické hry a spoločná opekačka. Deti sa mohli vyskákať na skákacom hrade. Na občerstvenie pre deti a rodičov boli pripravené rôzne nápoje a sladký koláč, ktorý nám upiekli naše šikovné pani kuchárky. Mamičky tiež prispeli svojou šikovnosťou a napiekli sladké a slané koláčiky. Počasie nám prialo a tak sa naše zábavno-rodinné popoludnie vydarilo. Počas celého podujatia vládla perfektná nálada.

      Veľké poďakovanie patrí celému kolektívu MŠ Ružová za tímovú prácu pri organizácii podujatia. Už teraz sa tešíme na ďalšie podujatie. Ďakujeme aj rodičom a deťom za príjemné popoludnie.  

     • DEŇ DETÍ NA RUŽOVEJ

     • V našej škôlke sme dnes 31.5.2022 oslavovali Deň detí. Tento rok boli témou rozprávky. Pani učiteľky sa premenili na rozprávkové bytosti.

      Deti na jednotlivých stanovištiach 1. Janko Hraško, 2. Červená čiapočka,3. Rozprávka o repe, 4. Medovníková chalúpka hádali hádanky, plnili jednotlivé úlohy. Po zvládnutí všetkých úloh dostali deti darčekové balíčky a medaily.  Opäť sme s deťmi prežili ďalší nádherný deň plný zábavy a nových zážitkov.

     • DETSKÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA

     • V priebehu tohto týždňa sa v našej škôlke športovalo. Konal sa už 5.ročník Detskej športovej olympiády. 

      V rámci témy týždňa "ŠPORTOM KU ZDRAVIU" sa v pondelok deti zúčastnili interaktívneho predstavenia s názvom "Vitamíny".  Slávnostné zahájenie olympiády sa konalo v utorok. Už tradične bol zapalený aj olympíjsky oheň. Na školskom dvore bola vztýčená olympíjska zástava. Potom nasledoval sľub športovcov a zaznela aj hymna. Deti počas týždňa súťažili v rôznych disciplínach podľa vekových kategórií. V piatok nasledovalo slávnostné vyhodnotenie. Z každej triedy boli ocenené tri dievčatá a traja chlapci s najlepšími výsledkami. Všetky deti boli obdarované medajlami za športové výkony. Deti dostali aj malý darček.  Po slávnostnom vyhodnotení nasledoval ovocný piknik a diskotéka. 

     • VYCHÁDZKA DO ZÁMOCKÉHO PARKU

     • V rámci témy týždňa "ŽIVOT PRI VODE" sa všetky triedy zúčastnili vychádzky do parku. Deti mali možnosť vidieť naživo aké zvieratá žijú pri jazierku.

      Lienky si pozreli jazierko v kaštieľskom parku. Motýliky, Ježkovia, Zajkovia a Sovičky zvládli dlhšiu trasu. Navštívili Rybárstvo Stupava, kde si deti pozreli areál. Okrem toho sme videli volavku, divú kačku a aj domáce zvieratká, ako napríklad kohúta, ovečky a kravičku. Zajkovia a Sovičky navšívili aj ihrisko. Po ceste naspäť do škôlky sme spozorovali slepúcha lámavého a aj veveričku. Deti si vychádzku veľmi užili. 

     • KOLOBEŽKIÁDA

     • Opäť po roku sa v našej škôlke konala dnes 26.4.2022 Kolobežkiáda. Deti sa zúčastnili rôznych súťaží, ktoré pripravili pani učiteľky.

      Deti súťažili na piatich stanovíštiach. Na každom stanovišti deti čakala úloha a hádanka, ktorú museli splniť. Vyhodnotenie Kolobežkiády prebehlo na školskom dvore. Za odmenu dostali všetky deti medailu a pochutili si na zdravom ovocí. Na záver deti kreslili kriedou na chodník.  

     • DEŇ ZDRAVIA V MŠ

     • 7.4.2022 sa v našej škôlke konal DEŇ ZDRAVIA pri príležitosti Svetového dňa zdravia.

      Od rána deti pripravovali nátierky spolu s pani učiteľkami. Každá trieda mala za úlohu urobiť inú nátierku. Lienky pripravovali rybaciu nátierku. Motýliky pripravili cesnakovú nátierku. Ježkovia pripravili šunkovú nátierku. Zajkovia pripravovali vajíčkovú a Sovičky pripravili avokádovú nátierku. Po príprave nátierok nasledovala ochutnávka deťmi. Potom si deti spoločne s pani učiteľkami vyrobili Zdravú kuchársku knihu. Pre nepriaznivé počasie sa aktivita "BEH ZA ZDRAVÍM" presunul na zajtrajší deň. Deti z triedy Zajkov a Sovičiek sa preto vybrali na prechádzku do Zámockého parku.