• TEKVIČKOVÝ DEŇ

• V stredu 28. septembra sme na našej materskej škole zorganizovali „Tekvičkový deň“. Od rána prichádzali deti do škôlky oblečené v rôznych tričkách vo farbách tekvičiek alebo s ich motívmi, niektoré deti mali dokonca oblečené tematické kostýmy.

V každej triede si pani učiteľky pripravili pre deti rôzne aktivity, v ktorých spoločne vyrábali farebné tekvičky z rozmanitého materiálu alebo riešili zaujímavé úlohy. Po desiate sa potom deti občerstvili kúskami sušených tekvíc a jabĺk. Následne sme si vonku na školskom dvore pavilónu A najskôr pozreli netradičné dyňové výtvory, ktoré rodičia už od pondelka prinášali do materskej školy. Po tejto naozaj kreatívnej výstave nasledovalo ešte zábavné súťaženie v slalome medzi tekvičkami, v triedení jesenných plodov a v prenášaní malých tekvičiek. Nakoľko nám prialo aj počasie, hľadanie pokladu bolo už len príjemným spestrením tohto dňa.

• VÍTAME VÁS V NOVOM ŠKOLSKOM ROKU 2022/2023

•  ORGANIZAČNÉ POKYNY

MILÍ RODIČIA!

Čas prázdnin sa nám neúprosne blíži ku koncu a začiatok nového školského roka nám pomaly klope na dvere.

Oznamujem Vám, že brány materskej školy sa otvoria v pondelok 05.septembra 2022 v štandardnom čase 6.30-17.00 hod.

Deti sa na nevyhnutný čas zbierajú v triede Lienok na prízemí a o 7.00 hod. odchádzajú do jednotlivých tried.

Deti treba priviesť do 8.00 hod. priamo do triedy. Po tomto čase sa materská škola uatvára.

Menný zoznam detí zaradených do jednotlicých tried je umiestnený vo vstupnej hlavnej chodbe na nástenke.

Upozorňujeme rodičov, že odhlasovanie cez súkromnú sms, či messenger triednych učiteliek, nie je akceptované!

Zákonný zástupca pri nástupe dieťaťa odovzdáva triednym pani učiteľkám nasledovné dokumenty:

• Vyhlásenie o bezinfekčnosti prostredia – dokument edupage alebo v šatni na skrinkách /nesmie byť staršie ako 1 deň/
            • Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti – dokument edupage alebo v šatni na skrinkách /nesmie byť staršie ako 1 deň/
            • Splnomocnenie o preberaní dieťaťa inou osobou, príp. súrodencom – dokument odovzdáte triednym učiteľkám
            • Prihlasovacie údaje na vytvorenie konta EduPage – zákonným zástupcom boli odoslané mailom  (iba novoprijaté deti)
            • Evidenčný lístok s údajmi o dieťati  – dokument oodovzáte v triede (iba novoprijaté deti)

Návod na vytvorenie rodičovského konta Edupage:

POSTUP CEZ MOBILNÝ TELEFÓN:

1. Stiahnete si aplikáciu EDUPAGE (nachádza sa v Obchod play, App Store)

2. E-mailom ste dostali prístupové heslá na vytvorenie žiackeho konta. (dáte vytvoriť konto)

3. Ak už máte vytvorené žiacke konto s prístupovými údajmi, tak v ľavom menu kliknete na „ODHLÁSIŤ / PRIDAŤ POUŽÍVATEĽA“

Následne dáte „VYTVORIŤ KONTO“.

Systém vás vyzve, aby ste zadali mailovú adresu. Zadáte tú adresu, ktorú ste nahlásili pri zápise detí do MŠ a do nej vám prídu vaše vytvorené prístupové údaje, vďaka ktorým sa dostanete do vášho rodičovského konta.

Toto konto bude musieť mať vytvorené každé dieťa navštevujúce MŠ.

Pokiaľ by ste mali problém s prihlásením, radi Vám pomôžeme.

Platby školného a stravného Vám budú odovzdané v priebehu mesiaca september.

Podrobnosti o prevádzke Materskej školy Ružová budú prerokované na prvej schôdzke rodičovského združenia dňa 13.septembra 2022 o 17.00 hod. v jedálni materskej školy a následne v jednotlivých triedach. Vaša účasť vzhľadom k množstvu informácií je nutná.

Prajeme Vám ešte príjemný a pohodový zbytok prázdnin a v pondelok 05.septembra nezabudnite vykročiť pravou nohou vpred obrnení veľkou dávkou trpezlivosti.

Tešíme sa na Vás.

Kolektív zamestnancov MŠ Ružová