• ROZPRÁVKOVOU CESTOU

• Rozprávky sú pre deti predškolského veku ich veľkým svetom. V rámci marcovej mesačnej témy „KNIHA, NÁŠ KAMARÁT“, sa deti dňa 15.3.2023 vydali na „ROZPRÁVKOVÚ CESTU“ po našej materskej škole.

Každá trieda predstavovala jednu rozprávku, nevedeli však akú. Ich úlohou bolo na piatich stanovištiach na školskom dvore hľadať indície označené farebnou stužkou. Každá trieda mala inú farbu stužky, na každom stanovišti si našli jednu indíciu. Na základe týchto nájdených indícií si spoločne potrápili hlavičky, porozmýšľali a všetci úspešne uhádli akú rozprávku predstavuje ich trieda. Na záver každá trieda spolu vyrobila svoju dvojstranovú rozprávkovú „knihu“. Odmenou bola všetkým pekná rozprávková maľovanka.