• DARUJTE NÁM 2% Z DANE
     • ŠARKANIÁDA

      Dnes 3.11.2022 sa v našej škôlke opäť konala Šarkaniáda.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Šarkaniáda je obľúbená jesenná aktivita v našej materskej škole. Deti si pod vedením pani učiteliek zhotovili veselých pestrofarebných šarkanov. Pre deti boli pripravené súťažné disciplíny. Školský dvor bol plný šarkanov a usmiatych detí, ktoré veselo šantili a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa. Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí svedčili o tom, že sa Šarkaniáda aj tento rok vydarila. Na záver Šarkaniády si deti pochutili na upečených zemiakoch z pahreby.

     • Školné

      Vážení rodičia,

      prosím Vás o včasné zaplatenie ,, školného" na mesiace november a december.

      Školné je potrebné uhradiť do 10 dňa v mesiaci november.

     • DEŇ JABLKA

      ​​​​​​Dnes 21.10.2022 sa v našej MŠ konal DEŇ JABLKA. Jablká sú typickým slovenským jesenným ovocím. Od nepamäti sú dôležitou súčasťou nášho jedálnička. Jabĺčkový deň je v našej škôlke už každoročnou tradíciou.​​​​​​

      Deti sa v jednotlivých triedach oboznamovali s prospešnosťou jablka pre ľudské zdravie. Dozvedeli sa o jeho spracovaní. Deti jedli jabĺčka v surovom stave. Naučili sa piec jablkovú štrúdlu. Pomáhali im pani učiteľky. Tety kuchárky štrúdľu upiekli. Pre deti boli počas dňa pripravené rôzne aktivity. Od rána tvorili, spievali, súťažili a čítali si rozprávku O jabĺčku. Na olovrant tety kuchárky uvarili jablkové pyré.

     • Škôlka rodičom

      Chorobnosť detí

      Milý rodičia,

      školský rok začal už v plnom prúde a s ním prichádza obdobie, keď sa začínajú v kolektívoch detí šíriť infekčné ochorenia, ktoré robia vrásky nejednému rodičovi. Strach o drobca a zároveň stres ako zvládnuť prácu popri neustálych OČR pozná asi každý. Navyše obdobie pandémie a väčšej izolácie detí spôsobilo, že imunitný systém detí si musí nanovo zvyknúť brániť sa proti nepriateľom. Čo môžeme urobiť my, aby táto situácia aspoň trochu zmenila kurz?

     • JESENNÁ BRIGÁDA

      Vážení rodičia,

      pozývane vás na jesennú brigádu, ktorá sa uskutoční v sobotu 22.10.2022 o 8:30 hod. v areáli školského dvora.

      Rozsah prác:

      • hrabanie opadaného lístia v celom areáli

      • upevnenie palachu na plot

      • čistenie rýn na budove MŠ

      • premiestňovanie a upevňovanie veľkoplošných tabúľ pre deti na školskom dvore pavilónu A

     • TEKVIČKOVÝ DEŇ

      V stredu 28. septembra sme na našej materskej škole zorganizovali „Tekvičkový deň“. Od rána prichádzali deti do škôlky oblečené v rôznych tričkách vo farbách tekvičiek alebo s ich motívmi, niektoré deti mali dokonca oblečené tematické kostýmy.

      V každej triede si pani učiteľky pripravili pre deti rôzne aktivity, v ktorých spoločne vyrábali farebné tekvičky z rozmanitého materiálu alebo riešili zaujímavé úlohy. Po desiate sa potom deti občerstvili kúskami sušených tekvíc a jabĺk. Následne sme si vonku na školskom dvore pavilónu A najskôr pozreli netradičné dyňové výtvory, ktoré rodičia už od pondelka prinášali do materskej školy. Po tejto naozaj kreatívnej výstave nasledovalo ešte zábavné súťaženie v slalome medzi tekvičkami, v triedení jesenných plodov a v prenášaní malých tekvičiek. Nakoľko nám prialo aj počasie, hľadanie pokladu bolo už len príjemným spestrením tohto dňa.

     • OZNAM

      Vážení rodičia,

      2. septembra 2022 (piatok) bude z organizačných dôvodov udelené riaditeľské voľno v súlade § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, na základe rozhodnutia riaditeľky MŠ Ružová v Stupave.

     • ROZLÚČKOVÝ DEŇ S PREDŠKOLÁKMI

      Dnes 28.6.2022 sa konala rozlúčka s predškolákmi. Ježkovia, Zajkovia a Sovičky sa lúčili s mladšími kamarátmi a pani učiteľkami. ​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Pani riadiaditeľka Bc. Monika Snopková sa prihovorila predškolákom a pasovala ich za školákov. Deti dostali ako pamiatku na roky strávené v našej škôlke knižku s venovaním. Predviedli čo všetko sa v škôlke naučili. Na vystúpenie sa prišla pozrieť aj pani riaditeľka ZŠ v Stupave Mgr. Zuzana Šimková a pani zástupkyňa ZŠ Mgr. Ľubica Klasová. Po programe nasledovalo predstavenie "Funny a kamaráti". Všetky deti si predstavenie užili. Po obede sa uskutočnilo slávnostné posedenie predškolákov. Pre deti bolo pripravené sladké prekvapenie a diskotéka.

     • JARNÁ BRIGÁDA

      V sobotu 11.6.2022 sa stretli na školskom dvore rodičia a zamestnaci našej MŠ. Ďakujeme rodičom za účasť a pomoc pri zvelaďovaní našej MŠ.

      Vykonal sa kus práce: nátery preliezok, nátery drevených a kovových herných zostáv, lavičiek, stolov pre deti, plota, obnova náterov pieskoviska, osadenie kvetináčov a kvetov na dopravnom ihrisku, nátery lode, palachu, skalky, vyčistenie priestorov budovy pri dopravnom ihrisku, údržba dopravných prostriedkov.

     • DEŇ RODINY

      Vo štvrtok 2.6.2022 v našej materskej škole v poobedňajších hodinách sa konalo podujatie s názvom „ Deň rodiny.“ Cieľom podujatia bolo, aby sme aspoň na chvíľku mohli uniknúť z uponáhľaného sveta a od pracovných povinností. Spoločne sa spoznali a zabavili.

      Podujatie „Deň rodiny“ bolo prvým veľkým podujatím za účasti rodičov po pandémii koronavírusu. Kolektív MŠ vymyslel niečo nové. Na úvod sa prihovorila pani riaditeľka k deťom aj rodičom. Nasledoval tanec detí na pieseň „Dospelý “ od Mira Jaroša. Zabávala nás stupavská kapela „ Pollák Band.“ Pre deti a rodičov boli pripravené historické hry a spoločná opekačka. Deti sa mohli vyskákať na skákacom hrade. Na občerstvenie pre deti a rodičov boli pripravené rôzne nápoje a sladký koláč, ktorý nám upiekli naše šikovné pani kuchárky. Mamičky tiež prispeli svojou šikovnosťou a napiekli sladké a slané koláčiky. Počasie nám prialo a tak sa naše z

     • DEŇ DETÍ NA RUŽOVEJ

      V našej škôlke sme dnes 31.5.2022 oslavovali Deň detí. Tento rok boli témou rozprávky. Pani učiteľky sa premenili na rozprávkové bytosti.

      Deti na jednotlivých stanovištiach 1. Janko Hraško, 2. Červená čiapočka,3. Rozprávka o repe, 4. Medovníková chalúpka hádali hádanky, plnili jednotlivé úlohy. Po zvládnutí všetkých úloh dostali deti darčekové balíčky a medaily. Opäť sme s deťmi prežili ďalší nádherný deň plný zábavy a nových zážitkov.

     • DETSKÁ ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA

      V priebehu tohto týždňa sa v našej škôlke športovalo. Konal sa už 5.ročník Detskej športovej olympiády.

      V rámci témy týždňa "ŠPORTOM KU ZDRAVIU" sa v pondelok deti zúčastnili interaktívneho predstavenia s názvom "Vitamíny". Slávnostné zahájenie olympiády sa konalo v utorok. Už tradične bol zapalený aj olympíjsky oheň. Na školskom dvore bola vztýčená olympíjska zástava. Potom nasledoval sľub športovcov a zaznela aj hymna. Deti počas týždňa súťažili v rôznych disciplínach podľa vekových kategórií. V piatok nasledovalo slávnostné vyhodnotenie. Z každej triedy boli ocenené tri dievčatá a traja chlapci s najlepšími výsledkami. Všetky deti boli obdarované medajlami za športové výkony. Deti dostali aj malý darček. Po slávnostnom vyhodnotení nasledoval ovocný piknik a diskotéka.

  • Prihlásenie

  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje