• DARUJTE NÁM 2% Z DANE
          • OZNAM O KARANTÉNE V TRIEDE JEŽKOV!

Oznamujeme rodičom, že z dôvodu pozitivity dieťaťa na COVID-19 je od 1.2.2022 do 5.2.2022 (vrátane) nariadená RÚVZ a so súhlasom zriaďovateľa karanténa deti z triedy Ježkov.

Posledný kontakt s pozitívnym dieťaťom bol v pondelok 31.1.2022.

Deti budú mať zabezpečenú dištančnú výučbu.

Prosíme rodičov o zvýšenú pozornosť v sledovaní zdravotného stavu svojich detí.

• DEPISTÁŽ ŠKOLSKEJ PRIPRAVENOSTI

Vážení rodičia predškolských detí,

Centrum pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie Malacky bude realizovať v materskej škole dňa 07.02.2022, t.j. v pondelok od 8,00 h. depistážne psychologické vyšetrenie so zameraním na školskú spôsobilosť detí, ktoré do 31.08.2022 dovŕšia 6 rok života. Prosím zákonných zástupcov, ktorí máte záujem o vykonanie depistážneho vyšetrenia, aby ste vyplnený informatívny súhlas (dostupný u triednych učiteliek) odovzdali v triede svojho dieťaťa najmeskôr do 03.02.2022.

• Návrat do MŠ od 10.januára 2022

Vážení rodičia,

od pondelka 10. januára 2022 bude materská škola v prevádzke v riadnom režime. Pripomíname, že pred nástupom je potrebné vyplniť Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti alebo Oznámenie o výnimke z karantény (ak dieťa prekonalo alebo je očkované). Dátum vyplnenia musí byť k 10.01.2022.

Pripomíname dodržiavanie všetkých opatrení (povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest v priestoroch materskej školy, dezinfekcia rúk pred vstupom do budovy, zdržiavanie sa v spoločných priestoroch max. 10 minút v obmedzenom počte, najviac 2 rodičia).

• DO ŠKÔLKY PRIŠIEL MIKULÁŠ NA SANTABUSE

Dnes 7.12.2021 k nám zavítal Mikuláš. Deti mohli nazrieť do jeho obývačky.

Zažili sme príjemnú vianočnú atmosféru v Santabuse. Stretnutie s Mikulášom a jeho rozprávkovou posádkou rozžiarilo očká detí. Bol to veľký zážitok pre deti aj pre pani učiteľky. Deti zarecitovali Mikulášovi básničku a spievali pesničky. Mikuláš s pomocníkom škriatkom ich úsilie odmenil adventnými kalendármi.

• PREVÁDZKA MŠ od 29.11.2021

Vážení rodičia,

Na základe vyhlásenia núdzového stavu z dôvodu zhoršenia epidemickej situácie v súvislosti s ochorením Covid-19 sme obdržali niekoľko pokynov z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR. Jedným z týchto pokynov, ktorý sa týka priamo vás, ako zákonných zástupcov vašich detí je: „Vstup cudzím osobám do priestorov školy a školského zariadenia je zakázaný alebo povolený iba v režime OP (očkovaný, prekonaný) so súhlasom riaditeľa.“
            Preto vás prosíme, aby ste sa ráno pri vstupe do budovy materskej školy (v pavilóne A aj v pavilóne B) preukázali našim prevádzkovým zamestnankyniam potvrdením o očkovaní proti Covid-u, prípadne potvrdením o prekonaní ochorenia Covid-19.
            Pokiaľ sa neviete preukázať takýmto potvrdením, môžete využiť iného rodinného príslušníka, prípadne rodiča iného dieťaťa, navštevujúceho našu materskú školu. Podobne budeme postupovať aj pri preberaní detí z ma

• TEN KTO BEŽÍ VYHRÁVA!

Svetový deň behu sa pripomína vo svete od roku 1999. V piatok 5.11.2021 sa behalo aj v našej materskej škole. My sme ho oslávili tento rok prvýkrát.

Pravidelný pohyb pomáha udržiavať a rozvíjať zdravie človeka. Svetový deň behu sme mali v rámci témy týždňa "Moje múdre telo". Pre deti boli pripravené rôzne bežecké aktivity. Vyskúšali si šprint z nízkeho štartu, štafetový beh, prekážkový beh a orientačný beh. V škôlke vládla príjemná atmosféra. Na záver dostali deti za svoj športový výkon medaile.

• „Deň jablka“ v materskej škole

Vo štvrtok 21. októbra 2021 sme v našej materskej škole na Ružovej ulici prežili „Deň jablka“.
            Našim hlavným cieľom tejto akcie bolo nenásilne a hravým spôsobom podporovať u detí
            konzumáciu ovocia aj zeleniny, tak dôležitej pre naše zdravie.

Celý deň sa niesol v znamení „jesenného kúzlenia“, ktoré deťom pripomenulo mnohé typické
            znaky tohto ročného obdobia. Jedným z týchto znakov je aj dozrievanie sladučkých, šťavnatých
            a voňavých jabĺčok. Deti sa primerane k ich veku oboznámili s prospešnosťou jablka pre ľudské
            zdravie, s možnosťami jeho spracovania a konzumácie. V jednotlivých vyzdobených triedach
            našej materskej školy si pani učiteľky pre deti pripravili rozmanité výtvarné, pracovné, ale aj
            hudobno-pohybové jablkové aktivity, za ktoré zbierali jablkové pečiatky pre tatka ježka. Deti
            vymýšľali krátke básničky, alebo rozprávky o jabĺčkach. Prostredníctvom týchto aktivít tak deti
            prežili

Dňa 15. 10. 2021 sa v našej materskej škole uskutočnila ŠARKANIÁDA.

Deti si pod vedením pani učiteliek zhotovili veselých a pestrofarebných šarkanov, ktoré už netrpezlivo čakali, kedy vzlietnu, pozdravia jesennú prírodu a potešia deti. Školský dvor bol plný pestrofarebných šarkanov a usmiatych detí, ktoré veselo šantili a spoločne sa tešili z pekného jesenného dňa. V areáli materskej školy spolu s pani učiteľkami vytvorili z prírodných materiálov,plodov jesene veselých šarkanov, ktorým z farebných papierikov, ktoré pripínali štipcami, vytvorili dlhé chvosty. Pre unavených „pilotov“ boli pripravené rôzne dobroty, teplý čaj aj táborák, kde si mohli opekať zemiaky. Červené líčka, žiariace očká a spokojné úsmevy detí svedčili o tom, že sa ŠARKANIÁDA vydarila.